O‘zbekiston Prezidenti XXR Raisiga Shansi provinsiyasidagi ko‘mir konida yuz bergan portlash oqibatida insonlar halok bo‘lgani va jarohatlangani munosabati bilan hamdardlik yo‘lladi
May 23, 2026. 19:50 • 46 soniya
TOSHKENT, 24-may. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Shansi provinsiyasidagi ko‘mir konida yuz bergan portlash oqibatida ko‘plab insonlar qurbon bo‘lgani va jiddiy jarohatlangani munosabati bilan XXR Raisi Si Szinpinga hamdardlik yo‘lladi deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri davlatimiz rahbari matbuot kotibi Sherzod Asadovning telegram-kanaliga tayanib.
“Davlatimiz rahbari vafot etganlarning oila aʼzolari va yaqinlariga sabr-toqat, jarohat olganlar tez fursatda sog‘ayib ketishini tiladi”, – deyiladi xabarda.