May 22, 2026. 19:55 • 54 soniya
TOSHKENT, 22-may. /“Dunyo” AA/ O‘zbekiston Prezidentining Afg‘oniston bo‘yicha maxsus vakili Ismatulla Irgashev Avstraliya elchisi Jon Giring bilan muzokara o‘tkazdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV xabariga ko‘ra, uchrashuvda tomonlar Afg‘onistondagi mavjud vaziyat, shuningdek, Afg‘oniston yo‘nalishidagi ikki tomonlama hamkorlikning ayrim masalalarini muhokama qildi.
Jon Giring O‘zbekistonning Afg‘oniston bo‘yicha yaxlit mintaqaviy pozitsiyani ishlab chiqish borasidagi saʼy-harakatlarini yuqori baholadi.
Uchrashuv konstruktiv ruhda o‘tdi va Toshkent va Kanberra o‘rtasidagi amaliy muloqotni yana-da rivojlantirishdan ikki tomon ham manfaatdor ekanini taʼkidladi.