O‘zbekiston fuqarolariga Erondan Turkmaniston orqali tranzit chiqib ketishida yordam ko‘rsatiladi
ASHXOBODD, 2-mart./“Dunyo” AA/ O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligi Erondan Turkmaniston hududi orqali mamlakatimizga qaytayotgan fuqarolarimizga yordam ko‘rsatish choralarini ko‘rmoqda, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
O‘zbekistonning Ashxoboddagi elchixonasi Turkmaniston Tashqi ishlar vazirligi tezkor shtabi va vakolatli tashkilotlari bilan yaqindan hamkorlik qilmoqda.
O‘zbekistonning Erondagi elchixonasi bilan doimiy aloqa o‘rnatilgan. Fuqarolarimizni “Saraxs” Turkmaniston–Eron chegara nazorat-o‘tkazish punktida kutib olish uchun Elchixona xodimlari va avtomashinalari safarbar qilingan.