Pokiston elchisi O‘zbekistondagi diplomatik missiyasini yakunlamoqda
“Pokistonning O‘zbekistondagi elchisi Ahmad Faruk bilan uning diplomatik missiyasi yakunlangani munosabati bilan xayrlashuv uchrashuvi o‘tkazildi”, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – O‘zbekiston bilan Pokiston o‘rtasidagi strategik sheriklik munosabatlarini yana-da mustahkamlash, savdo, investitsiya, taʼlim, madaniy almashinuv va boshqa yo‘nalishlarda amaliy hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildik.
Janob elchiga kelgusi faoliyatida ulkan muvaffaqiyat tilaymiz”.
Eslatib o‘tamiz, Ahmad Faruk Muhammad 2023-yil 12-aprel kuni O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga ishonch yorliqlarini topshirgan edi.