Mo'g'uliston aviakompaniyasi Ulan-Batordan Toshkentga to'g'ridan-to'g'ri havo qatnovlarini yo'lga qo'yadi
Iyun 23, 2025. 17:20 • 2 daq
TOSHKENT, 23-iyun. /"Dunyo" AA/. Mongoliya poytaxti Ulan-Bator shahrida Prezident Shavkat Mirziyoyevning mazkur mamlakatga davlat tashrifi arafasida O'zbekiston–Mongoliya biznes-forumi bo'lib o'tdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Transport vazirligi ma'lumotiga ko'ra, tadbir doirasida O'zbekiston transport vazirining birinchi o'rinbosari Mamanbiy Omarov Mo'g'ulistonning "Hunnu Air" aviakompaniyasi rahbari Purevjav Munxjargal bilan uchrashuv o'tkazdi.
Uchrashuvda tomonlar Ulan-Bator shahridan Toshkentga to'g'ridan to'g'ri aviaqatnovlarni yo'lga qo'yish bilan bog'liq masalalarni muhokama qildilar.
Xususan, muzokara davomida "Hunnu Air" aviakompaniyasiga kerakli slotlar ajratilishi masalasiga aniqlik kiritildi hamda tranzit yo'lovchilarga xizmat ko'rsatish mexanizmi va tartibini muvofiqlashtirish bo'yicha amaliy chora-tadbirlar belgilandi.