Vengriyaning yirik qurilish kompaniyasi O'zbekiston fuqarolarini ish bilan ta'minlashga tayyor
BUDAPESHT, 25-may. /"Dunyo" AA/. Mamlakatimiz elchixonasi ko'magida O'zbekiston Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi huzuridagi Tashqi mehnat migratsiyasi masalalari agentligi rahbari Jahongir Xidayxo'jayev va Vengriyaning "GEOS Group Hungary" kompaniyasi direktori Yaroslav Rekunik o'rtasida onlayn formatda muzokaralar tashkil etildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Muzokaralar davomida O'zbekistondan bo'lajak mehnat migrantlarini tanlash, tayyorlash va boshqalar haqida batafsil ma'lumot berildi.
Vengriya tomoni shu yilning iyul oyidan boshlab Tashqi mehnat migratsiyasi masalalari agentligi tomonidan yuborilgan O'zbekistonning 30 nafar fuqarosini qurilish obyektlarida ish bilan ta'minlashga tayyorligini bildirdi.
Tashqi mehnat migratsiyasi masalalari agentligi va Vengriya kompaniyasi o'rtasida O'zbekiston fuqarolarini ushbu mamlakat qurilish obyektlarida ishga joylashtirish bo'yicha tegishli shartnoma imzolash bo'yicha kelishuvga erishildi.