O'zbekiston elchisi Avstriya Prezidentiga ishonch yorliqlarini topshirdi
VЕNA, 22-noyabr. /«Dunyo» AA/. Kecha Vena shahrida O'zbekistonning Favqulodda va Muxtor Elchisi Baxtiyor Ibragimovning Avstriya Prezidenti Aleksandr Van der Bellenga ishonch yorliqlarini topshirish rasmiy marosimi bo'lib o'tdi, deb xabar bermoqda «Dunyo» AA muxbiri.
Marosim doirasida elchining Avstriya Prezidenti bilan suhbati bo'lib o'tdi. Unda siyosiy, iqtisodiy, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi ikki tomonlama hamkorlikning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Suhbat yakunida Avstriya Prezidenti elchini yangi lavozimga tayinlangani bilan tabrikladi va uning ushbu mas’uliyatli faoliyati Avstriya va O'zbekiston o'rtasidagi ko'p qirrali munosabatlarni yanada kengaytirishga xizmat qilishiga umid bildirdi.
Avval xabar qilganimizdek, elchi shtab-kvartirasi Vena shahrida joylashgan Yadro sinovlarini keng qamrovli taqiqlash to'g'risidagi shartnoma tashkilotidagi O'zbekistonning doimiy vakili sifatida ham rasman akkreditatsiya qilingan edi.