O'zbekistonning gastronomik turizm salohiyati Malayziyada o'tkazilgan xalqaro yarmarkada namoyish etildi
May 12, 2025. 07:11 • 32 soniya
KUALA-LUMPUR, 12-may. /"Dunyo" AA/. Shu yilning 9-11 may kunlari Malayziyaning Selangor shtatida "Carnival Premier – 2025" yarmarkasi bo'lib o'tdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Selangor shtati ma'muriyati va Malayziya Milliy universiteti tomonidan tashkil etilgan yarmarkada mahalliy va xorijiy halol oziq-ovqat ishlab chiqaruvchi korxonalar hamda restoran tarmoqlari vakillari ishtirok etdi.
Yarmarka doirasida mahalliy turistik kompaniya bilan birgalikda O'zbekiston gastronomik turizmi salohiyati namoyish etildi. Shuningdek, o'zbek palovining samarqandcha turi tayyorlandi va u xorijiy tomonga manzur bo'ldi.
Uch kun davom etgan yarmarkada 6 mingdan ziyod mehmon O'zbekiston gastronomik turizmi salohiyati bilan yaqindan tanishish imkoniyatiga ega bo'ldi.