Avgust 11, 2023. 14:47 • 1 daq
«O‘zbekistondagi diplomatik missiyasini yakunlagan Jazoirning Favqulodda va Muxtor elchisi Bumediyen Gennad janoblari bilan uchrashdik, - deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram kanalida. - Biz janob Elchining O‘zbekiston-Jazoir o‘rtasidagi ikki tomonlama munosabatlarni boyitish borasidagi saʼy-harakatlarini yuqori baholaymiz va yangi lavozimida muvaffaqiyatlar tilaymiz».
Eslatib o‘tamiz, Bumediyen Gennad 2022 yil 24 noyabr kuni O‘zbekiston Prezidentiga o‘zining ishonch yorliqlarini topshirgan edi. U 2015-2022 yillarda Jazoirning Toshkentdagi diplomatik missiyasiga rahbarlik qilgan Nosir Busherit o‘rnini egallagan.