O‘zbekiston Prezidenti amaliy tashrif bilan AQShga jo‘nab ketdi
TOSHKENT, 17-fevral. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev AQSh Prezidenti Donald Trampning taklifiga binoan bugun amaliy tashrif bilan ushbu mamlakatga jo‘nab ketdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati maʼlumotiga ko‘ra, Vashington shahrida taʼsischi davlatlaridan biri O‘zbekiston bo‘lgan Tinchlik kengashining birinchi sammiti bo‘lib o‘tadi.
Bo‘lajak tashrif doirasida AQSh rasmiylari bilan uchrashuvlar va bir qator ishbilarmonlik tadbirlari ham o‘tkaziladi.