O'zbekistonda so'nggi 7 oy ichida xorijiy investitsiyalar ishtirokidagi korxonalar soni 2,3 mingdan oshdi
Avgust 13, 2025. 10:36 • 34 soniya
TOSHKENT, 13-avgust. /"Dunyo" AA/. 2025-yilning 1-avgust holatiga O'zbekistonda xorijiy investitsiyalar ishtirokida 16609 ta korxona faoliyat yuritmoqda, bu esa 2024-yilning mos davriga nisbatan 16,4 foizga ko'pdir, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Milliy statistika qo'mitasi ma'lumotiga ko'ra, mazkur korxonalardan 4094 tasi qo'shma va 12515 tasi to'liq xorijiy kapitalga asoslangandir.