Avgust 30, 2025. 16:04 • 49 soniya
OQTOV, 30-avgust. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Bosh konsulxona ko'magida Qozog'istonning Oqtov shahrida mushkul vaziyatga tushib qolgan besh nafar hamyurtimizning Vatanga qaytishi ta'minlandi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Mazkur insonparvarlik ko'magi O'zbekistonda 30-iyuldan 30-avgustga qadar e'lon qilingan "Vatanga qaytarish" aksiyasi doirasida amalga oshirildi.
O'zbekiston rasmiy vakillari hamyurtimizning Vatanga qaytishi uchun aviachipta xarid qilib berishdi. 5 nafar vatandoshimiz 29-avgust kuni "Oqtov-Nukus" yo'nalishi bo'yicha samolyot orqali yurtimizga kuzatib qo'yildi.
Shu o'rinda ta'kidlash joizki, O'zbekiston Bosh konsulxonasi Oqtovda bo'lib turgan vatandoshlarimizning huquq va manfaatlarini munosib himoya qilishga alohida e'tibor qaratmoqda.