Avgust 10, 2026. 19:00 • 53 soniya
ABU-DABI, 10-avgust. /“Dunyo” AA/. “Etihad Airways” aviakompaniyasi tarixida ilk bor Abu-Dabi–Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha muntazam parvozlar yo‘lga qo‘yildi, deb xabar qilmoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Aviaqatnovning ochilishiga bag‘ishlangan marosimda “Etihad Airways” katta vitse-prezidenti Xolid Al Ali va O‘zbekistonning BAAdagi elchisi Umid Shodiyev ishtirok etdi.
To‘g‘ridan-to‘g‘ri qatnovning yo‘lga qo‘yilishi poytaxtlar o‘rtasidagi transport aloqalarini mustahkamlash, ishbilarmonlik va turistik safarlarni kengaytirishga xizmat qiladi. Shuningdek, aviakompaniyaning xalqaro tarmog‘i orqali Toshkentdan Abu-Dabi orqali boshqa mamlakatlarga safar qilish imkoniyatlari ham kengayadi.
“Etihad Airways”ning O‘zbekiston bozoriga kirib kelishi xalqaro aviakompaniyalarning mamlakatga qiziqishi ortib borayotganidan dalolat beradi. Bu, o‘z navbatida, transport-logistika, turizm va ishbilarmonlik aloqalarini rivojlantirish uchun qo‘shimcha sharoit yaratadi.