Ozarbayjon Prezidenti Buxoroga keldi
TOSHKENT, 24-avgust. /“Dunyo” AA/. Mamlakatimizda davlat tashrifi bilan bo‘lib turgan Ozarbayjon Prezidenti Ilhom Aliyev rafiqasi bilan birga Buxoro shahriga keldi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati maʼlumotiga ko‘ra, Buxoro xalqaro aeroportida oliy martabali mehmonlarni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va rafiqasi kutib oldi.
Tantanali kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi, milliy qo‘shiq va raqslar ijro etildi.
Bugun yetakchilar qadimiy Buxoroning tarixiy obidalarini ziyorat qiladilar. Sanoat korxonalarining faoliyati bilan ham tanishish rejalashtirilgan.
Markaziy Osiyo•Avgust 24, 2026. 15:00
O'zbekiston dunyo nigohida•Avgust 24, 2026. 14:30
Xitoy robotlari 100 metr masofaga yugurishda Usain Boltdan yaxshiroq natija ko‘rsatdi
Fakt•Avgust 24, 2026. 14:00
O‘zbekistonlik mutaxassislar uchun Xitoyda sunʼiy intellekt bo‘yicha malaka oshirish dasturi tashkil etildi
Hamkorlik•Avgust 24, 2026. 13:00
Badr Mahmud Yusuf Salmon As-Saboh: O‘zbekiston tobora jozibador va zamonaviy turistik markazga aylanib bormoqda