O‘zbekiston va Polsha kasbiy taʼlim sohasida hamkorlikni kengaytirishga kelishib oldi
VARSHAVA, 25-avgust. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston elchixonasi tashabbusi bilan mamlakatimizning Kasbiy taʼlim agentligi va Polshaning “Techni Schools” taʼlim muassasasi asoschisi Mateush Kozlovski hamda direktori Artur Chishevskiy ishtirokida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Muloqotda texnikumlar faoliyatini rivojlantirish, zamonaviy mutaxassislarni tayyorlash, xalqaro sertifikatlash, taʼlim jarayonida axborot texnologiyalari va sunʼiy intellektdan foydalanish masalalari ko‘rib chiqildi.
“Techni Schools” rahbari O‘zbekistondagi texnikum va kollejlar bilan hamkorlikda pilot loyihalarni ishga tushirish hamda natijalaridan kelib chiqib, hamkorlik ko‘lamini kengaytirishga tayyorligini bildirdi.
Uchrashuv yakunida “Techni Schools”ning ilg‘or tajribasini O‘zbekiston kasbiy taʼlim tizimiga joriy etish bo‘yicha amaliy takliflar ishlab chiqish yuzasidan kelishib olindi.