Aprel 29, 2025. 15:31 • 45 soniya
"Gretsiyaning O'zbekistondagi yangi tayinlangan elchisi Paraskevi Sevelek xonimlaridan ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qildik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram kanalida. – Toshkent shahrida Gretsiya Elchixonasining ochilishini olqishlaymiz va bu qadam mamlakatlarimiz o'rtasidagi hamkorlikni yanada jadallashtirishga xizmat qiladi, deb ishonamiz. Uchrashuv davomida siyosiy muloqotni mustahkamlash, savdo-iqtisodiy aloqalarni rivojlantirish, madaniy va ta'lim sohalarida hamkorliklarni kengaytirishni muhokama qildik. Hurmatli Elchi xonimga O'zbekistonda samarali va muvaffaqiyatli faoliyat yuritishini tilaymiz".
Eslatib o'tamiz, O'zbekiston va Gretsiya o'rtasidagi diplomatik munosabatlar 1992-yil 16-martda o'rnatilgan. Yangi tayinlangan elchi Paraskevi Sevelek 2021-yildan buyon Gretsiyaning O'zbekistondagi diplomatik missiyaga rahbarlik qilib kelgan Yekaterini Nassika o'rniga tayinlandi.