O'zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o'rinbosari va Eron elchisi joriy yilda ustuvor yo'nalishlarda ikki tomonlama tadbirlar o'tkazish rejalarini muhokama qildilar
Iyul 05, 2025. 12:28 • 30 soniya
TOSHKENT, 5-iyul. /"Dunyo AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o'rinbosari Baxromjon A'loyev kecha Eron elchisi Muhammadali Iskandariy bilan uchrashuv o'tkazdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, suhbat chog'ida siyosiy, savdo-iqtisodiy, transport-logistika va madaniy-gumanitar sohalardagi O'zbekiston-Eron munosabatlarining bugungi holati va rivojlanish istiqbollari muhokama qilindi.