O'zbekiston Prezidentining maxsus vakili AQShning Yaqin Sharq va Janubiy Osiyo strategik tadqiqotlar markazi professori bilan uchrashdi
Iyun 27, 2025. 20:02 • 39 soniya
TOSHKENT, 27-iyun. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidentining Afg'oniston bo'yicha maxsus vakili Ismatulla Irgashev Markaziy va Janubiy Osiyoda ekstremizm va terrorizmga qarshi kurashish bo'yicha xalqaro seminar doirasida mamlakatimizga tashrif buyurgan AQShning Yaqin Sharq va Janubiy Osiyo strategik tadqiqotlar markazi professori Hasan Abbos bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, suhbat chog'ida Afg'onistondagi mavjud vaziyat, mintaqaviy barqarorlik va tahliliy sohadagi istiqbolli hamkorlik yo'nalishlari muhokama qilindi.
Yuzaga kelayotgan muammolarni samarali tahlil qilish va ularga qo'shma yechimlar ishlab chiqish maqsadida tajriba almashish muhimligi ta'kidlandi.
Uchrashuv yakunida mintaqadagi vaziyatning rivojlanish dinamikasini chuqurroq anglash uchun muloqotni davom ettirish va qo'shma tadbirlar tashkil etishga kelishildi.