FIFA rahbari O'zbekiston Prezidentini o'zbek futbolining tarixiy yutug'i bilan tabrikladi
"Kecha O'zbekiston o'z tarixida ilk bor FIFA Jahon chempionatiga chiqib, Osiyoda birinchi bo'lib JCh-2026 yo'llanmasini qo'lga kiritgan terma jamoalardan biriga aylandi, – deyiladi maktubda. – Butun futbol jamoatchiligi nomidan Sizni va butun O'zbekiston xalqini ushbu munosib va tarixiy natija bilan tabriklashga ijozat bergaysiz.
Bunday ajoyib yutuq ushbu muvaffaqiyatga aloqador bo'lgan barchaning birgalikdagi sa'y-harakatlari va qat'iy irodasi tufayli amalga oshdi. Sizga, hukumatingizga, O'zbekiston futbol assotsiatsiyasiga, futbolchilarga, murabbiyga, barcha xodim va rahbarlarga, shuningdek, albatta, qalbi qaynoq muxlislarga samimiy tabriklarimni yo'llayman.
Muhtaram Prezident, Sizga 2026-yilgi FIFA Jahon chempionatida muvaffaqiyatlar tilayman hamda Siz, Janobi Oliylari bilan yana bir bor uchrashish imkoniyatini intiqlik bilan kutaman".