O'zbekiston Prezidenti Xitoy milliy yadro korporatsiyasi raisi bilan mamlakatimizda istiqbolli loyihalarni amalga oshirish masalalarini muhokama qildi
Sentabr 02, 2025. 17:01 • 43 soniya
TOSHKENT, 2-sentabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Pekin shahriga tashrifi doirasidagi ishbilarmonlik uchrashuvlarining navbatdagisi "China National Nuclear Corporation" (CNNC) raisi Shen Yanfen bilan bo'ldi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati ma'lumotiga ko'ra, Xitoy milliy yadro korporatsiyasi fuqarolik yadro dasturlari sohasidagi eng yirik davlat korxonasidir. Kompaniya uranni qidirish va boyitishdan tortib, Xitoy va xorijda atom elektr stansiyalarini qurishgacha bo'lgan loyihalarning to'liq zanjirini amalga oshiradi.
Uchrashuv avvalida davlatimiz rahbari "CNNC" raisi va jamoasini Xitoy atom sanoatining 70 yilligi bilan qutladi.