O'zbekiston Prezidenti amaliy tashrif bilan Belarusga keldi
TOSHKENT, 26-iyun. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev bugun amaliy tashrif bilan Belarusga keldi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati ma'lumotiga ko'ra, "Minsk" milliy aeroportida O'zbekiston Prezidentini Belarus Bosh vazirining birinchi o'rinbosari Nikolay Snopkov va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
Tashrif doirasida O'zbekiston yetakchisi 27-iyun kuni Minsk shahrida Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining navbatdagi yig'ilishida kuzatuvchi maqomida ishtirok etadi.