Avgust 25, 2025. 11:18 • 50 soniya
YEKATERINBURG, 25-avgust. /"Dunyo" AA/. Mamlakatimiz Bosh konsulxonasi va Migratsiya agentligi hamkorligida Ural federal okrigida qiyin ahvolga tushib qolgan hamyurtlarimizga amaliy yordam ko'rsatildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Jumladan, 12 nafar hamyurtimizning murojaati asosida zarur hujjatlar rasmiylashtirdi va ulardan 6 nafariga oilasi bag'riga qaytishi uchun "Yekaterinburg-Toshkent" yo'nalishidagi samolyotga chipta sotib olib berildi.
Vatandoshlarimiz 23-avgust kuni Bosh konsulxona va Migratsiya agentligi xodimlari tomonidan Toshkent shahriga kuzatib qo'yildi.
Eslatib o'tamiz, ushbu loyiha joriy yilning 30-iyulidan 30-avgustiga qadar O'zbekistonda e'lon qilingan "Vatanga qaytarish" insonparvarlik aksiyasi doirasida amalga oshirildi.