O'zbekistonning boy madaniy merosi va turizm salohiyati Polshada taqdim etildi
VARSHAVA, 1-may. /"Dunyo" AA/. Polsha poytaxtidagi "Alternatywy" madaniyat markazida O'zbekiston turizm salohiyatiga bag'ishlangan taqdimot tadbiri bo'lib o'tdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Unda taniqli sayohatchi va ekspert Kshishtoff Krigiyer, shuningdek, Polsha madaniy va ilmiy doiralari vakillari qatnashdi.
Kshishtoff Krigiyer tadbirning ochilish qismidagi nutqida O'zbekistonning boy tarixiy merosi, diqqatga sazovor joylari, rivojlangan transport infratuzilmasi, shuningdek, mamlakatimizda turizm sohasini barqaror rivojlantirish uchun yaratilgan shart-sharoitlar haqida so'zlab berdi.
Taqdimot davomida o'tkazilgan o'zbek milliy liboslari namoyishi ishtirokchilarga katta taassurot qoldirdi.