21-23-noyabr kunlari O'zbekistonda Toshkent xalqaro sayyohlik yarmarkasi bo'lib o'tadi
TOSHKENT, 4-iyul. /"Dunyo" AA/. Shu yilning 21-23-noyabr kunlari Central Asian Expo (CAEx) xalqaro ko'rgazma majmuasi butun dunyo bo'ylab sayohat ixlosmandlari va sayyohlik sohasi mutaxassislari uchun diqqatga sazovor joy bo'ladi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Ipak yo'lida turizm" Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi (TXTYA) — butun dunyo bo'ylab turizm sohasining yetakchi mutaxassislarini to'playdigan keng ko'lamli tadbirdir. Bu yerda o'nlab mamlakatlarning sayyohlik imkoniyatlari taqdimotlari, yuzlab mutaxassislarning uchrashuvlari va biznes muzokaralari, shuningdek turizmni rivojlantirishning asosiy masalalari bo'yicha xalqaro konferensiyalar o'tkaziladi.
1995-yildan beri BMT Turizm tashkiloti tomonidan qo'llab-quvvatlanadigan TXTYA jahon sayyohlik taqvimida muhim voqea bo'lib, har yili O'zbekiston poytaxtida o'tkaziladi.
Bu yilgi yarmarka ishtirokchilarini quyidagilar kutmoqda:
- O'nlab mamlakatlarning sayyohlik imkoniyatlari taqdimotlari;
- Uchrashuvlar va biznes muzokaralari;
- Xalqaro konferensiyalar.
O'tgan yilgi yarmarkada 8 mingdan ortiq bitimlar imzolanib, turizm sohasi vakillari o'rtasida 20 mingdan ortiq muzokaralar o'tkazildi. Yuqoridagi raqamlar TXTYAning turizmni rivojlantirish katalizatori sifatidagi ahamiyatidan dalolatdir.
"Ipak yo'lida turizm" Toshkent xalqaro turizm yarmarkasida ishtirok etish turizm sohasi mutaxassislari va sayohat ixlosmandlari uchun quyidagi afzalliklarni taqdim etadi:
- Biznes bitimlarini imzolash;
- Yangi hamkorlarni topish;
- Sanoatni rivojlantirishni qo'llab-quvvatlash;
- Turistik mahsulotlarni ommalashtirish;
- Yangi tendensiyalar bilan tanishish;
- Marketing tadqiqotlarini o'tkazish.
"Ipak yo'lida turizm" Toshkent xalqaro turizm yarmarkasiga qo'shiling va turizm olamida o'z brendingizni rivojlantirish uchun stendlarni band qilishga ulguring.