O'zbekiston elchisi Yaponiya mudofaa vazirining o'rinbosari bilan hamkorlik istiqbollarini muhokama qildi
May 15, 2025. 15:51 • 33 soniya
TOKIO, 15-may. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston elchisi Muhsinxo'ja Abdurahmonov Yaponiya mudofaa vazirining o'rinbosari Taro Xonda bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Muloqot chog'ida O'zbekiston va Yaponiya o'rtasida mudofaa sohasidagi hamkorlikni yana-da kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Suhbatdoshlar O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2019-yil dekabr oyida Yaponiyaga oliy darajadagi tashrifi doirasida erishilgan kelishuvlar hamda imzolangan hujjatlar ikki davlat mudofaa idoralari hamkorligini rivojlantirishda mustahkam poydevor bo'lganligini ta'kidladilar.
Muzokaralar davomida O'zbekiston va Yaponiya Mudofaa vazirliklari o'rtasida kiberxavfsizlik, IT va boshqa o'zaro manfaatli yo'nalishlarda aloqalarni jadallashtirishga kelishildi.