Iyul 13, 2026. 11:00 • 57 soniya
KARAKAS, 13-iyul. /“Dunyo” AA/. Venesuelada 24-iyun kuni sodir bo‘lgan ikkita zilzila oqibatida halok bo‘lganlar soni 4490 kishiga yetdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri “Reuters” agentligiga tayanib.
Venesuela Milliy assambleyasi raisi Xorxe Rodrigesning so‘zlariga ko‘ra, 16 ming 740 kishi jabrlangan, yana 6 ming 462 kishi vayronalar ostidan qutqarib olingan.
La-Guayra shtati qirg‘oqlari bo‘ylab va Katia-la-Mar shahrida turar joy binolari va ko‘p qavatli imoratlar vayron bo‘lgan, yo‘llarni bino parchalari bosib qolgan. BMT hisob-kitoblariga ko‘ra, vayronalar ostida 50 mingga yaqin odam bedarak yo‘qolgan bo‘lishi mumkin.