O‘zbekiston TIV rahbarining birinchi o‘rinbosari va Bangladesh elchisi 2025-yildagi hamkorlik yakunlarini sarhisob qilib, 2026-yilga mo‘ljallangan hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlarini belgilab oldilar
Dekabr 17, 2025. 18:02 • 31 soniya
TOSHKENT, 17-dekabr. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Baxromjon Aʼloyev 15-dekabr kuni Bangladesh elchisi Muhammad Monirul Islom bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV maʼlumotiga ko‘ra, uchrashuvda tomonlar ikki tomonlama kun tartibidagi dolzarb masalalarni muhokama qildilar, 2025-yilda siyosiy, savdo-iqtisodiy hamda madaniy-gumanitar sohalardagi hamkorlik natijalarini sarhisob qildilar, shuningdek 2026-yilga mo‘ljallangan hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlarini belgilab oldilar.
Suhbat davomida O‘zbekiston va Bangladesh o‘zaro turli sohalarda hamkorlikni yanada kengaytirishdan manfaatdor ekani taʼkidlandi.