TIVda Ozarbayjon elchisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
TOSHKENT, 11-avgust. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bobur Usmanov bugun Ozarbayjon elchisi Rashad Mamedov bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV maʼlumotiga ko‘ra, muloqotda O‘zbekiston-Ozarbayjon strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarining bugungi holati va ularni rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
Oliy va yuqori darajadagi tadbirlarga tayyorgarlik ko‘rish, shuningdek, ikki tomonlama hamkorlikning shartnomaviy-huquqiy bazasini kengaytirish masalalariga alohida eʼtibor qaratildi