Deputy Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan and the Ambassador of Belarus discussed the program of upcoming events at various levels and formats
June 15, 2026. 23:05 • 49 sec
TASHKENT, June 15. /Dunyo IA/. The Deputy Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bobur Usmanov met today with the Ambassador of Belarus Aleksandr Ogorodnikov, reports Dunyo IA correspondent.
According to the MFA, during the meeting, the parties discussed current issues of bilateral cooperation. The program of upcoming events at various levels and formats was reviewed.