O‘zbekiston Prezidenti Tibet bilan chegaradosh hududda ro‘y bergan kuchli suv toshqini oqibatida insonlar halok bo‘lgani va jabr ko‘rgani munosabati bilan Nepal Prezidentiga hamdardlik yo‘lladi
Avgust 27, 2026. 20:34 • 58 soniya
TOSHKENT, 27-avgust. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Nepalning Tibet bilan chegarasida yuz bergan kuchli suv toshqini oqibatida ko‘plab insonlar halok bo‘lgani, jarohat olgani hamda katta talafot ko‘rilgani munosabati bilan Nepal Prezidenti Ram Chandra Paudelga hamdardlik yo‘lladi, deb habar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri davlatimiz rahbari matbuot kotibi Sherzod Asadovning telegram-kanaliga tayanib.