May 21, 2026. 20:25 • 2 daq
TOSHKENT, 21-may. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon Aʼloyev Suv resurslarini boshqarish xalqaro instituti bosh direktori Mark Smit bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV xabariga ko‘ra, muzokaralar chog‘ida tomonlar hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlarini, jumladan, suv resurslarini samarali boshqarish, irrigatsiya sohasini rivojlantirish va qishloq xo‘jaligiga innovatsion texnologiyalarni joriy etish bo‘yicha loyihalarni birgalikda amalga oshirish masalalarini muhokama qildi.
O‘zbekiston va Suv resurslarini boshqarish xalqaro instituti o‘rtasidagi amaliy hamkorlikni yana-da kengaytirish, qo‘shma ilmiy-tadqiqot va taʼlim dasturlarini amalga oshirish, shuningdek, O‘zbekiston va Markaziy Osiyoda suv xavfsizligi va barqaror taraqqiyotni taʼminlashga qaratilgan tashabbuslarni ilgari surishga alohida eʼtibor qaratildi.