Armanistonning yangi elchisi O‘zbekistonda akkreditatsiyadan o‘tdi
“Armanistonning O‘zbekistondagi yangi elchisi Georgiy Kocharyan janoblarining ishonch yorliqlarini qabul qildik, – deb yozdi O‘zbekiston TIV vaziri o‘zining telegram-kanalida. – O‘zaro manfaatli hamkorligimizni yanada kengaytirish yo‘llarini muhokama qildik. Shubhasiz, katta salohiyatga ega ko‘plab yo‘nalishlar mavjud.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston va Armaniston o‘rtasidagi diplomatik munosabatlar 1995-yil 27-oktyabrda o‘rnatilgan.
2026-yil 29-yanvarda Armaniston Prezidentining farmoni bilan tayinlangan Georgiy Kocharyan 2019-yildan beri Armanistonning O‘zbekistondagi elchisi sifatida akkreditatsiyadan o‘tgan Aram Grigoryan o‘rnini egalladi.