Avgust 20, 2026. 18:30 • 2 daq
Bitiruvchilarga Rossiyada, birinchi navbatda, “KamAZ” korxonalarida tan olinadigan guvohnomalar berish rejalashtirilmoqda. Taʼlimni o‘zbekistonlik texnikumlar bilan hamkorlikda dual tizim asosida tashkil etish mo‘ljallanayapti.
Tomonlar O‘zbekiston fuqarolarini “KamAZ” korxonalariga xavfsiz va tartibli ravishda ishga joylashtirish masalasiga alohida eʼtibor qaratdi.
Migratsiya agentligi va “KamAZ” o‘rtasida hamkorlik to‘g‘risidagi kelishuv 2025-yilning mart oyida imzolangan. Tomonlar O‘zbekistonda mutaxassislarni birgalikda tanlab olishni tashkil etishga kelishib olgan. Hozirda “KamAZ” korxonalarida 500 nafarga yaqin O‘zbekiston fuqarosi mehnat qilmoqda. Shuningdek, respublikada “UzAutoTrailer” negizida “KamAZ” yuk mashinalarini ishlab chiqarish yo‘lga qo‘yilgan.