O‘zbekiston elchisi Vengriya mudofaa vaziri bilan uchrashdi
BUDAPESHT, 30-iyun. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston elchisi Oybek Shahavdinov Vengriya mudofaa vaziri Romulus Rusin-Sendi bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Muloqot chog‘ida tomonlar mudofaa sohasidagi O‘zbekiston–Vengriya hamkorligining bugungi holati va rivojlanish istiqbollarini atroflicha muhokama qildi. Shuningdek, ikki mamlakatning tegishli idoralari o‘rtasidagi sheriklik aloqalarini yana-da kengaytirish masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Suhbat davomida asosiy eʼtibor mudofaa sanoati va harbiy taʼlim sohalaridagi hamkorlikni rivojlantirish, shuningdek, tomonlarni qiziqtirgan o‘zaro manfaatli qo‘shma loyihalarni hayotga tatbiq etish imkoniyatlariga qaratildi.