Rossiyaning Abakan shahrida vatandoshlar uchun konsullik qabuli o‘tkazildi
ABAKAN, 25-dekabr. /“Dunyo” AA/. O‘zbekistonning Novosibirskdagi Bosh konsulxonasi diplomatlari tomonidan Xakasiya hududida vaqtincha mehnat faoliyatini amalga oshirayotgan fuqarolarimiz uchun sayyor konsullik qabuli tashkil etildi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Qabul davomida Rossiya migratsiya qonunchiligi masalalari, yo‘qolgan hujjatlar o‘rniga yangilarini olish tartibi, mehnat faoliyati uchun patentlarni rasmiylashtirish va boshqa dolzarb masalalar yuzasidan batafsil tushuntirish berildi.
Bosh konsulxona tomonidan, mintaqadagi O‘zbekiston fuqarolarining huquq va manfaatlarini himoya qilish bo‘yicha Xakasiya rahbariyati bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan ishlar haqida maʼlumot berildi.