O'zbekiston va Yevropa Ittifoqi afg'on kelishuvi masalalari bo'yicha tizimli va konstruktiv muloqotni davom ettiradi
May 13, 2025. 09:59 • 29 soniya
743
TOSHKENT, 13-may. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidentining Afg'oniston bo'yicha maxsus vakili Ismatulla Irgashev Yevropa Ittifoqining Markaziy Osiyo bo'yicha maxsus vakili Eduards Stiprais bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, muloqot chog'ida mintaqaviy xavfsizlikning dolzarb masalalari, Afg'onistondagi vaziyat hamda O'zbekiston va Yevropa Ittifoqi o'rtasidagi hamkorlikni chuqurlashtirish istiqbollari muhokama qilindi.
Tomonlar afg'on kelishuvi masalalari bo'yicha tizimli va konstruktiv muloqotni davom ettirishdan o'zaro manfaatdor ekanliklarini tasdiqladilar va muntazam maslahatlashuvlarni davom ettirishga kelishib oldilar.