Iyul 07, 2025. 16:28 • 42 soniya
"Indoneziyaning O'zbekistondagi yangi tayinlangan Elchisi Siti Ruhaini Juhayatin xonimdan ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qildik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida.
– Siyosiy muloqotdan tortib iqtisodiy diplomatiyagacha bo'lgan barcha sohalarda ikki tomonlama aloqalar jadal rivojlanib borayotganini mamnuniyat bilan ta'kidladik. Shubhasiz, O'zbekiston-Indoneziya o'rtasidagi munosabatlarni rivojlantirish uchun ko'plab sohalarda keng imkoniyatlar mavjud.
Elchi xonimning boy tajribasini qadrlaymiz va mamlakatimizdagi faoliyatida muvaffaqiyatlar tilaymiz".
Eslatib o'tamiz, O'zbekiston va Indoneziya o'rtasidagi diplomatik munosabatlar 1992-yil 23-iyunda o'rnatilgan. O'zbekistonning ushbu mamlakatdagi yangi elchisi Oybek Eshonov 2024 yilning 4 noyabr kuni Indoneziya Prezidenti Subianto Prabovoga ishonch yorliqlarini topshirgan edi.