O'zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o'rinbosari va Iordaniya elchisi bo'lajak qo'shma tadbirlar jadvali va tashkiliy jihatlarini muhokama qildilar
Iyun 30, 2025. 21:04 • 26 soniya
TOSHKENT, 30-iyun. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o'rinbosari Bahromjon A'loyev bugun Iordaniya elchisi Demiya Zuhayr Xaddad bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, suhbat chog'ida siyosiy, savdo-iqtisodiy, madaniy-gumanitar sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning holati va rivojlanish istiqbollari muhokama qilindi. Bo'lajak qo'shma tadbirlar jadvali va tashkiliy jihatlari, shuningdek, xalqaro tuzilmalar doirasidagi hamkorlik ko'rib chiqildi.