TIVda Mo‘g‘uliston elchisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
TOSHKЕNT, 10-iyun. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Mirvohid Azimov bugun Mo‘g‘uliston elchisi Daadanxuu Batbaatar bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV ma’lumotiga ko‘ra, muloqot davomida O‘zbekiston-Mo‘g‘uliston keng qamrovli sheriklik munosabatlarining bugungi kun tartibidagi dolzarb mavzulari muhokama qilindi.
Jumladan, siyosiy hamkorlikning yuqori darajasi qayd etildi, savdo-iqtisodiy hamda madaniy-gumanitar sohalardagi masalalar bo‘yicha fikr almashildi.
Tomonlar 2026-yilda turli darajadagi tashrif va muloqotlar rejalashtirilganini mamnuniyat bilan qayd etib, oldinda turgan vazifalar bo‘yicha yaqindan hamkorlikni davom ettirishga kelishib oldi.