O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligida Qozog‘iston elchisi bilan ikki va ko‘p tomonlama tadbirlar jadvali muhokama qilindi
Fevral 10, 2026. 19:34 • 51 soniya
1054
TOSHKENT, 10-fevral. /“Dunyo” AA/. Bugun O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bobur Usmonov Qozog‘iston elchisi Beybut Atamqulov bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV xabariga ko‘ra, muzokaralar davomida O‘zbekiston–Qozog‘iston hamkorligining dolzarb masalalari, oliy va yuqori darajalarda erishilgan kelishuvlarning amalga oshirilishi joriy holati atroflicha muhokama qilingan.
Tomonlar joriy yilda o‘tkazilishi rejalashtirilgan ikki va ko‘p tomonlama tadbirlar jadvali yuzasidan fikr almashdi.