O'zbekiston tashqi ishlar vazirining o'rinbosari va Janubiy Koreya elchisi joriy yil uchun rejalashtirilgan qo'shma tadbirlar jadvalini muhokama qildilar
Iyun 28, 2025. 10:22 • 25 soniya
658
TOSHKENT, 28-iyun. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vazirining o'rinbosari Bobur Usmonov kecha Koreya Respublikasi elchisi Von Do Yon bilan uchrashuv o'tkazdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, muzokaralar mobaynida ikki mamlakat o'rtasidagi siyosiy, savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy sohalardagi hamkorlikning bugungi holati va uni yanada kengaytirish istiqbollari muhokama qilindi.