O'zbekiston tashqi ishlar vaziri o'rinbosari Xitoyning Sichuan provinsiyasi doimiy qo'mitasi a'zosi bilan hududlararo hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildi
Sentabr 24, 2025. 14:00 • 26 soniya
TOSHKENT, 24-sentabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri o'rinbosari Bobur Usmanov kecha Xitoyning Sichuan provinsiyasi doimiy qo'mitasi a'zosi Pubu Dunchju bilan muzokaralar o'tkazdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, suhbat chog'ida O'zbekiston va Xitoy o'rtasidagi munosabatlarning bugungi holati hamda hududlararo hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, investitsiya va madaniy-gumanitar sohalardagi aloqalarni mustahkamlash masalalari yuzasidan fikr almashildi.