24-26-iyun kunlari Toshkentda "MINEX Central Asia 2025" forumi bo'lib o'tadi
TOSHKENT, 28-may. /"Dunyo" AA/. Joriy yilning 24-26-iyun kunlari O'zbekiston texnologik metallar kombinati (TMK) mezbonligida "MINEX Central Asia 2025" forumi bo'lib o'tadi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Ushbu forum kritik minerallar bo'yicha global kelajak masalalariga bag'ishlangan bo'lib, tog'-kon sanoati va geologiya vazirligi hamda O'zbekiston texnologik metallar kombinati mezbonligida tashkil etilmoqda.
"MINEX Central Asia 2025" doirasida quyidagi masalalar ko'rib chiqiladi:
-nodir metallar bo'yicha ishlab chiqarishdan to qayta ishlashgacha bo'lgan barqaror ta'minot zanjirlarini yaratish;
Mintaqaviy strategik sheriklik va sarmoyaviy ishonch muhitini shakllantirish;
-ESG standartlari va barqaror konchilik amaliyoti;
-Qayta ishlash, raqamlashtirish va innovatsiyalar;
-ilmiy hamkorlik va kadrlar salohiyatini rivojlantirish;
-Global ta'minot zanjirlariga integratsiya va tashqi investorlar ishtirokidagi yuqori texnologik loyihalarni targ'ib qilish.
Shuningdek, forum doirasida ilk bor Markaziy Osiyo mintaqasida geologiya va konchilik sohasida yangilik yaratayotgan, barqarorlik va yetakchilikni namoyon etayotganlarni taqdirlash bo'yicha "Central Asian Mining & Geological Exploration Award" mukofotini topshirish marosimi o'tkaziladi.
Agar sizning faoliyatingiz kamyob minerallar, barqaror ta'minot zanjirlari, yashil transformatsiya yoki mintaqaviy sheriklik bilan bog'liq bo'lsa, bu forum aynan Siz uchun!