O'zbekiston vakili ShHT bosh kotibining o'rinbosari etib tayinlandi
TOSHKENT, 5-yanvar. /"Dunyo" AA/. 1-yanvar kuni O'zbekiston vakili Botir Tursunov Shanxay hamkorlik tashkiloti bosh kotibi o'rinbosari vazifasini bajarishga kirishdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Diplomat 50 yoshda. Toshkent davlat sharqshunoslik instituti (hozirgi Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti) va O'zbekiston Fanlar akademiyasi I.Mo'minov nomidagi Falsafa va huquq institutini tamomlagan.
2005-yildan TIV tizimida, markaziy apparat va Pekindagi elchixonada turli lavozimlarda ishlagan. Shuningdek, davlatimiz rahbari huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti direktori, Markaziy Osiyo xalqaro instituti direktori o'rinbosari lavozimlarida ishlab kelgan.