O'zbekiston Prezidenti 24-25 iyun kunlari davlat tashrifi bilan Mo'g'ulistonda bo'ladi
TOSHKENT, 23-iyun. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Mo'g'uliston Prezidenti Uxnaagiyn Xurelsuxning taklifiga binoan 24-25-iyun kunlari davlat tashrifi bilan ushbu mamlakatda bo'ladi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati ma'lumotiga ko'ra, tashrif dasturiga muvofiq, Ulan-Bator shahrida oliy darajadagi ikki tomonlama uchrashuv va muzokaralar o'tkazilishi ko'zda tutilgan.
O'zbekiston bilan Mo'g'uliston o'rtasidagi do'stlik va amaliy hamkorlik munosabatlarini yana-da rivojlantirish masalalari ko'rib chiqiladi.
Tovar ayirboshlash hajmini oshirish va nomenklaturasini kengaytirish, sanoat tarmoqlari, qishloq xo'jaligi, konchilik, transport sohalari va boshqa ustuvor yo'nalishlarda kooperatsiya loyihalarini ilgari surish, faol madaniy-gumanitar almashinuvni davom ettirish e'tibor markazida bo'ladi.