O'zbekiston Prezidenti va Turkman xalqining milliy yetakchisi Samarqand shahrida muzokaralar o'tkazadi
Aprel 22, 2025. 20:18 • 30 soniya
TOSHKENT, 22-aprel. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Turkman xalqining milliy yetakchisi, Turkmaniston Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedov 23-24-aprel kunlari tashrif bilan Samarqand shahrida bo'ladi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati ma'lumotiga ko'ra, bo'lajak muzokaralar kun tartibidan O'zbekiston-Turkmaniston strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash, ko'p qirrali hamkorlikni, eng avvalo, siyosiy, parlamentlararo, savdo-iqtisodiy, transport-kommunikatsiya va madaniy-gumanitar sohalarda kengaytirish masalalari o'rin olgan.