O'zbekiston Prezidenti Sankt-Peterburg bilan o'zaro manfaatli hududlararo hamkorlikni kengaytirish muhimligini qayd etdi
Iyul 24, 2025. 19:39 • 30 soniya
TOSHKENT, 24-iyul. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev bugun Sankt-Peterburg shahri gubernatori Aleksandr Beglov bilan telefon orqali muloqot qildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati ma'lumotiga ko'ra, Aleksandr Beglov davlatimiz rahbarini tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sog'lik, baxt-saodat va katta muvaffaqiyatlar tiladi.
Suhbat chog'ida O'zbekiston hududlarining Sankt-Peterburg shahri bilan ikki tomonlama amaliy hamkorligini yanada kengaytirish masalalari ko'rib chiqildi.