O'zbekiston Prezidenti rasmiy tashrif bilan Budapesht shahriga keldi
TOSHKENT, 19-may. /"Dunyo" AA/. Vengriya Bosh vaziri Viktor Orbanning taklifiga binoan O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rafiqasi bilan birga bugun rasmiy tashrif bilan Budapesht shahriga keldi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati ma'lumotiga ko'ra, samolet oldida O'zbekiston yetakchisini Vengriya iqtisodiy rivojlanish vaziri Marton Nad va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
Ferens List nomidagi xalqaro aeroportda oliy martabali mehmon sharafiga ikki mamlakat davlat bayroqlari ko'tarildi, faxriy qorovul saf tortdi.
Tashrif dasturiga muvofiq, 20-may kuni oliy darajadagi O'zbekiston-Vengriya muzokaralari bo'lib o'tadi.
Davlatimiz rahbari Vengriyaning rasmiylari va yetakchi kompaniyalari rahbarlari bilan ham uchrashuvlar o'tkazadi.