Rossiyaning Irkutsk shahrida qiyin ahvolda qolgan ona va uning voyaga yetmagan farzandi O'zbekistonga sog'-salomat yetib oldi
Avgust 18, 2025. 07:50 • 27 soniya
IRKUTSK, 18-avgust. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Bosh konsulxonasi va Migratsiya agentligi vakolatxonasi hamkorligida Rossiyaning Irkutsk shahrida tang ahvolda qolgan ona va uning voyaga yetmagan farzandining O'zbekistonga yetib olishiga amaliy yordam ko'rsatildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Hamyurtimizning so'rovi asosida unga va farzandiga O'zbekistonda 30 iyuldan 30 avgustgacha e'lon qilingan "Vatanga qaytarish" loyihasi doirasida Irkutsk-Toshkent yo'nalishidagi aviareysga chipta olib berildi.
Vatandoshlarimiz 15-avgust kuni "Uzbekistan Airways" aviakompaniyasi reysi bilan O'zbekistonga kuzatib qo'yildi.