Kuvaytning "Al-Amal" xalqaro jarrohlik guruhi Orolbo'yi mintaqasida bemorlarga bepul diagnostika va davolash xizmatlarini ko'rsatadi
Aprel 29, 2025. 11:50 • 31 soniya
TOSHKENT, 29-aprel. /"Dunyo" AA/. Kuvaytning "Al-Amal" xalqaro jarrohlik guruhi kecha Toshkentga yetib keldi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
O'zbekiston TIV rahbari matbuot kotibi Axror Burxonov o'zining telegram kanalida yozishicha, ularning tashrifi Orolbo'yi mintaqasida 500 ga yaqin bemorlarga bepul diagnostika va davolash xizmatlarini ko'rsatish, aholining sog'ligini mustahkamlash va tibbiy yordamni kengaytirish maqsadida amalga oshirilmoqda.
Bu insonparvarlik missiyasi fuqarolarimizga sifatli va zamonaviy tibbiy xizmatlardan foydalanish imkoniyatini yaratadi. Barcha ishlar yuqori tashkiliy hamda tibbiy darajada olib boriladi.